SIA „L-EKSPRESIS” investīciju projekts varēs saņemt UIN atlaidi

10.04.2013

Ministru kabineta sēdē š.g. 9.aprīlī tika atbalstīts Ekonomikas ministrijas sagatavotais rīkojuma projekts par uzņēmumu ienākuma nodokļa (UIN) atlaides piešķiršanu SIA „L-EKSPRESIS” par investīciju projektu, kura laikā tiks īstenota uzņēmuma modernizācija. Tas ir jau sestais investīciju projekts, kuram tiks piemērota UIN atlaide, lai veicinātu investīcijas uzņēmumu modernizācijā un produktivitātes paaugstināšanā.

UIN atlaižu galvenais mērķis ir palīdzēt uzņēmējiem veikt nepieciešamās ilgtermiņa investīcijas modernizācijai, jaunu darbības virzienu sākšanai, darbības paplašināšanai un produktivitātes paaugstināšanai.

SIA „L-EKSPRESIS” iesniegto investīciju projektu pozitīvi novērtēja investīciju projektu pieteikumu vērtēšanas komisija, rosinot uzņēmumam piešķirt UIN atlaidi. UIN atlaidi uzņēmums varēs piemērot pēc investīciju projekta īstenošanas.

Komisija ņēmusi vērā arī to, ka SIA „L-EKSPRESIS” par investīciju projekta paredzētajiem kopējiem ieguldījumiem 7,84 miljonu latu apmērā plāno saņemt arī Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras šā gada 2.jūlijā piešķirto Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējumu aktivitātē „Augstas pievienotās vērtības investīcijas. Attiecīgi uzņēmumam pēc projekta īstenošanas būs iespēja piemērot uzņēmumu ienākuma nodokļa atlaidi par veiktajām investīcijām 1,37 miljonu latu apmērā.

Kopš 2011.gadā tika atjaunota iespēja saņemt UIN atlaides par veiktajiem ieguldījumiem, SIA „L-EKSPRESIS” ir sestais projekts, kuru Ministru kabinets ir atbalstījis.

Ekonomikas izaugsmes veicināšanai, piesaistot Latvijai lielās investīcijas, 2011.gada 1.janvārī stājās spēkā grozījumi likumā „Par uzņēmumu ienākuma nodokli”, kas paredz uzņēmumu ienākuma nodokļa atlaidi par atbalstāmo investīciju projekta ietvaros veiktajiem sākotnējiem ilgtermiņa ieguldījumiem.

Informācija sagatavota balstoties uz LR Ekonomikas ministrijas prese relīzi 9.04.2013.

 

 

 

 

Atpakaļ